zamawianie kuriera Holandia

Czy Kurier Hiszpania – Polska i Polska – Hiszpania jest potrzebny?

Hiszpania, mimo iż znajduje się w Europie, sprawia wrażenie egzotycznego i odległego Państwa do którego niewielu Polaków udaje się w celach zarobkowych, a na pewno jest to dużo mniejsza liczba od Polaków, którzy kraj ten odwiedzają w celach turystycznych. Zatem czy kurier Hiszpania – Polska i Polska Hiszpania jest w ogóle potrzebny? W artykule tym zastanowimy się czy usługi kurierskie do Hiszpanii mają rację bytu i kto może być potencjalnym klientem takiego kuriera.

Z uwagi na dużą odległość Hiszpanii od Polski wydaje się, że niewielu ludzi przybywa do tego państwa do pracy. Nic bardziej mylnego. Mimo iż Hiszpania nie należy do najczęściej wybieranych miejsc pracy to nadal ok. 30 tysięcy Polaków przebywa tam od conajmniej 12 miesięcy (dane szacunkowe udostępnione w roku 2017 przez Główny Urząd Statystyczny) co pozwala nam sądzić, że większość z nich prowadzi tam normalne życie, pracuje, być może się uczy. Należy jednak wziąć pod uwagę, że liczba ta może być nieco zaniżona, zwłaszcza, że nawet sam GUS określa ją jako liczbę szacowaną. W danych tych nie uwzględniono rzeszy Polaków, którzy wyjeżdzają do Hiszpanii na praktyki, staże czy prace typowo wakacyjne. Osoby, które wyjeżdzają do Hiszpanii na dłuższy okres borykają się z problemem ograniczonej wagi bagażu jaką mogą wnieść do samolotu oraz dużych kosztach nadprogramowego ciężaru walizki. Rozwiązaniem dla nich jest właśnie tani kurier Hiszpania – Polska i Polska – Hiszpania. Można przy jego pomocy przesłać część potrzebnych na wyjeździe rzeczy osobistych oraz odesłać je z powrotem do domu gdy praca się skończy.

Drugą grupą klientów potencjalnie zainteresowanych kurierem z Hiszpanii do Polski są osoby, które przebywają w tym kraju na wakacjach. Zdarza się tak, że podczas urlopów urlopowiczom puszczają hamulce i kupują wiele pamiątek, które nie zmieszczą się do ich bagażu. Tutaj również jedynym rozwiązaniem jest wykorzystanie pomocy kuriera z Hiszpanii do Polski zwłaszcza w przypadku gdy waga zakupionych przedmiotów jest wysoka. Może się bowiem okazać, że cena nadbagażu na lotnisku przewyższa cenę kuriera Hiszpania – Polska przez co przestaje być opłacalna.

jak zamówić kuriera

Trzecią grupą potencjalnych klientów są ludzie, którzy mieszkają w Hiszpanii od lat. Mogą oni wysyłać swoim znajomym i rodzinie w Polsce osobiste pamiątki z nimi związane lub produkty, których nie sposób znaleźć w ojczyźnie.

Podsumowując, nawet przy dość niskiej liczbie Polaków na stałe przebywających w Hiszpanii kurier Hiszpania – Polska i Polska – Hiszpania dalej jest potrzebny. Przyglądając się charakterystyce potencjalnych klientów można śmiało stwierdzić, że zwłaszcza ten pierwszy będzie miał dużo pracy. Nie tylko bowiem osoby mieszkające w Hiszpanii mogą być zainteresowani wysyłkami do Hiszpanii, ale również i osoby, które przebywają tam tylko przez określony czas (tacy jak turyści, którzy kupili za dużo pamiątek lub osoby powracające z praktyk, które swój bagaż przesyłają za pomocą kurierów). Nie warto zatem oceniać czy dana usługa będzie przydatna w danych kraju tylko na podstawie liczby Polaków tam przebywających, ale trzeba wziąć pod uwagę innych potencjalnych klientów, nawet tych bardzo nietypowych i również do nich kierować swoją ofertę.

Related Posts